Aktualności / wydarzenia

Aktualności / wydarzenia

Szanowni Państwo,
Zegarmistrzowska jak zwykle gra z WOŚP i oczywiście tradycyjnie organizujemy w dniu finału akucję na żywo. Będzie można wylicytować zegarki, zegary i wiele innych ciekawych przedmiotów. Zapraszamy 28.01 o godzinie 16:00 do naszej kawiarni.
Przy okazji informujemy, że przyjmujemy zegarki i zegary, które chcielibyście Państwo oddać na ten cel – po przygotowaniu zlicytujemy je w trakcie aukcyjnego wieczoru a uzyskana kwota trafi do puszki. Fanty można przynosić do kawiarni. Zależy nam głównie na zegarkach / zegarach mechanicznych.
W zeszłym roku w udało się zebrać z samej licytacji prawie 12000zł.
A jeżeli po prostu chcecie wrzucić coś do puszki to już teraz czeka na Was na zgermistrzowskim barze 😉
Zapraszamy.


Z cyklu Omega Vintage. Dzisiaj prezentujemy kolejną wersję linii Geneve, tym razem w srebrnej tonacji. Jest to zegarek z mechanizmem o naciągu manualnym cal. 613 wyprodukowany w 1969 roku. Stonowana kolorystyka sprawia, że całość nie rzuca się bardzo w oczy co nie oznacza, że nie ma na czym oka zawiesić. Mamy tu przecież przepiękną tarczę ze szlifem słonecznym, która znakomicie wygląda w otoczeniu szczotkowanego frontu koperty. Piękny, płaski, klasyczny, nienachalny zegarek po pełnym serwisie. Zapraszamy do ZEGARMISTRZOWSKIEJ.Z cyklu vintage Omega dzisiaj prezentujemy stylowy zegarek dla pań. Jest to przepiękna przedstawicielka linii De Ville wyposażona wechanizm z naciągiem automatycznym cal. 671 z komplikacją centralnego sekundnika. Ten świetnie zachowany egzemplarz został wyprodukowany w 1967 roku i swoim eleganckim ale nienarzucającym się wzornictwem pasuje zarówno do codziennej stylizacji jak też do ubiorów bardziej formalnych. Po prostu klasa.
Ten wyjątkowy czasomierz można przymierzyć w ZEGARMISTRZOWSKIEJ. Jest po pełnym serwisie potwierdzonym roczną gwarancją i można go nabyć za cenę 2200zł.
Zapraszamy.

Tym postem rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych zegarkom określanym mianem „vintage” – wyprodukowanym mniej więcej do połowy lat 70-tych XXw.Zaczynamy od słynnej, lubianej marki OMEGA. Jej historia zaczyna się dość skromnie w 1848 roku w miejscowości La Chaux-de-Fonds gdzie młody Louis Brandt w swojej pracowni zaczyna składać swoje pierwsze czasomierze z elementów wykonywanych przez lokalnych rzemieślników. Jego wyroby szybko zyskują uznanie wśród lokalnej ludności a z czasem rownież za granicą. Po jego śmierci interes przejmują dwaj synowie Louis-Paul i Cesar, którzy w 1894 roku wypuszczają słynny model Omega, od którego później nazwę bierze cała marka.Prezentowany dzisiaj egzemplarz to przepięknie zachowany model Geneve z mechanizmem cal. 601 o naciągu manualnym. Pozłacana, elegancka, klasyczna koperta ma średnicę 35mm i wraz z niesamowitą tarczą o słonecznym szlifie tworzy ponadczasowy, elegancki, męski zegarek garniturowy. Ten piękny szwajcarski czasomierz można obejrzeć w ZEGARMISTRZOWSKIEJ co grozi pełnym zachwytem oraz rozstaniem się z kwotą 3200zł 😉 Cena obejmuje pełny serwis oraz roczną gwarancję. Zapraszamy.

—————————————————Niestety z powodu ograniczeń epidemicznych byliśmy zmuszeni odwołać tradycyjna licytację zegarków i innych przedmiotów na żywo w Kawiarni ale możecie Państwo lustrować te rzeczy na naszych aukcjach internetowych. Zapraszamy serdecznie:

https://allegro.pl/oferta/zegarek-zaria-damski-mechaniczny-po-serwisie-11764733969

https://allegro.pl/oferta/zestaw-melomana-t-shirt-cd-etno-archeo-enej-11761272579

https://allegro.pl/oferta/zegarek-lucz-damski-mechaniczny-vintage-serwis-11760268232

https://allegro.pl/oferta/piekny-stary-mechaniczny-budzik-cyma-po-serwisie-11759221560

https://allegro.pl/oferta/henryk-papierniak-83-olej-na-plotnie-11756785924

https://allegro.pl/oferta/akwarela-mongolia-dwie-figurki-regionalne-11756540982

https://allegro.pl/oferta/zegarek-damski-doxa-piekny-na-bransolecie-11748585030

https://allegro.pl/oferta/zegarek-zaria-damski-mechaniczny-vintage-serwis-11748494843

https://allegro.pl/oferta/bardzo-solidnie-wykonany-zegarek-timex-nowy-11746687667

https://allegro.pl/oferta/zegarek-vostok-komandirski-nowy-11743183017

https://allegro.pl/oferta/zegarek-lucz-mechaniczny-vintage-po-serwisie-11736010383

https://allegro.pl/oferta/rzezba-ostatnia-wieczerza-c-malinowski-11695906331

https://allegro.pl/oferta/zegarek-vostok-komandirski-nowy-11743183017

ZEGARMISTRZOWSKA wraz ze Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa zaprasza na Kurs wiedzy zegarmistrzowskiej STG.1.
Moi drodzy. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne warsztaty wg. naszego sprawdzonego programu tj. blok szkoleniowo-warsztatowy skierowany do osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie sztuki zegarmistrzowskiej. Zajęcia odbędą się dzień po dniu w ramach jednego weekendu – zaczynamy w piątek 26-ego listopada o godzinie 18:00, kontynuujemy w sobotę od 9:30 i kończymy w niedzielę 28-ego listopada ok. 14:00. Razem ok. 14 godzin warsztatowych. Osobom spoza Warszawy, które chciałby wziąć udział możemy pomóc w znalezieniu noclegu w naszej okolicy.

„PODSTAWOWY KURS WIEDZY ZEGARMISTRZOWSKIEJ DLA KOLEKCJONERÓW I AMATORÓW RZEMIOSŁA ZEGARMISTRZOWSKIEGO”
Przygotowanie merytoryczne, prowadzenie i nauka – mistrz zegarmistrzowski, pasjonat, kolekcjoner, wykładowca i znawca rzemiosła mgr Jan Szymański.

 • Kiedy powstał pierwszy zegar mechaniczny?
 • Jaka jest ogólna zasada działania mechanizmu zegarowego?
 • Po co te wszystkie kamienie?
 • Co to jest kotwica, włos, paleta, wychwyt, balans, turbillon, wahnik, etc.?
 • Co to znaczy, że mój zegarek ma uszkodzone czopy i czemu tyle trzeba czekać na naprawę?
 • Co to jest „pucówa” i jak często powinno się ją robić?
 • Jak poznać, że zegarek był serwisowany?
 • Jak otworzyć i zamknąć zegarek w fachowy i bezpieczny sposób?
 • Czy można zmienić pasek we własnym zakresie? Jak się do tego zabrać?
 • Jak wstępnie ocenić oryginalność zegarka?

Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź w ramach naszego kursu. Poza wiedzą teoretyczną zdobędziecie również wiele umiejętności praktycznych nieodzownych dla każdego kolekcjonera i pasjonata. Naszą ideą jest pełna interakcja z kursantami, jesteśmy otwarci na Wasze pytania, zainteresowania, chętnie skonsultujemy Waszą kolekcję i „popracujemy” na Waszych egzemplarzach, uwzględnimy w programie Wasze pomysły. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia kursu.

Kurs będzie podzielony na trzy sesje po 3-4 godziny warsztatowe z dodatkowym czasem na indywidualne pytania i konsultacje. Oto orientacyjny program kursu:

Piątek godz. 18:00 – 22:00

 1. ZAGADNIENIA PODSTAWOWE, RÓŻNE POJĘCIA I DEFINICJE CZASU.
  a) Urządzenia do mierzenia czasu – czasomierze;
  b) Krótka historia zegarów i zegarków;
  c) Podstawowe typy mechanizmów zegarowych i wychwytów;
  d) Szczegółowe omówienie zasady pracy wychwytu szwajcarskiego;
  d) Dyskusja, pytania, określenie przez kursantów ich szczegółowych oczekiwań.

Sobota godz. 9:30 – 13:30

 1. BUDOWA KOLEKCJI.
  a) Różne kryteria wyceny-oceny kolekcjonowanych przedmiotów (zegarów, zegarków, czasomierzy, narzędzi zegarmistrzowskich, katalogów, prospektów, literatury, etc.);
  b) Podstawowe wyznaczniki zegarów i zegarków oryginalnych – wykrywanie podróbek.
  c) Jak dbać o swoją kolekcję – konserwacja bieżąca, przeglądy, naprawy;

Niedziela godz. 9:30 – 14:00

 1. ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
  a) Obsługa zegarów i zegarków (zegarki kieszonkowe, naręczne, z naciągiem automatycznym i różnymi komplikacjami – np. chronograf, multikalendarz);
  b) Nauka prawidłowego posługiwania się mechanizmami nakręcania naciągu (ręcznego, automatycznego). Dla chętnych – wymiana pasków, bransolet, nauka praktycznej wymiany podstawowych typów baterii – nauka prawidłowego otwierania i zamykania zegarków;
  c) Demontaż i montaż przystawki balansowej budzika SLAVA
  d) Rozdanie dyplomów.

Poruszane zagadnienia oraz czas poświęcony na poszczególne tematy zależą od zainteresowań uczestników i są za każdym razem indywidualnie dopasowywane.

Ponieważ zależy nam na wysokiej jakości kursu liczba uczestników jest ograniczona do 6-7 osób. Minimalna liczba uczestników to 4 osoby. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę wydarzenia, decyduje kolejność zgłoszeń. Po wpisaniu się na listę proszę o przesłanie swojego zgłoszenia mailem na adres zegarmistrzowska@zegarmistrzowska.pl wpisując w pole tytuł „kurs” i podając koniecznie kontaktowy numer telefonu.

Cena za cały kurs (3 sesje po ok. 4-5 godzin) wynosi 790zł.

UWAGA. Ważna informacja organizacyjna – ze względu na brak możliwości zachowania dystansu oraz bliską interakcję uczestników oraz prowadzących w zajęciach mogą wziąć udział wyłącznie osoby zaszczepione lub posiadające zaświadczenie o odpowiednim poziomie przeciwciał. Pozostałe osoby muszą okazać aktualny (nie starszy niż 3 dni), negatywny wynik badania przeciwko Covid19.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – 604 773 129 Maciej

Serdecznie zapraszamy
Jan Szymański i Maciej Wojas

——————————————————–


Chcielibyśmy z dumą poinformować, że ZEGARMISTRZOWSKA jest od dzisiaj oficjalnym punktem sprzedaży zegarków legendarnej niemieckiej firmy LACO, specjalizującej się w zegarkach lotniczych i militarnych. Jesteśmy jedynym punktem w Warszawie gdzie można obejrzeć, przymierzyć i kupić te wspaniałe czasomierze. Każdy kto myśli o zakupie „Fliegera” powinien obowiązkowo zapoznać się z ofertą firmy LACO, która produkuje oryginalny wzór A oraz B od lat 40-tych ubiegłego wieku. W kolejnych postach będziemy prezentować informacje na temat marki LACO wraz z konkretnymi modelami. Cała oferta jest dostępna w naszym sklepie internetowym sklep.zegarmistrzowska.pl Zapraszamy.

——————————————————–

Pod poniższym linkiem znajdują się aukcje naszych zegarków dla WOŚP. ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA OFERT.

link do aukcji ZEGARMISTRZOWSKA dla WOŚP

Przygotowujemy się powoli do 29-ego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pewnie tradycyjnej już aukcji na żywo nie uda się w tym roku zorganizować z wiadomych powodów ale zrobimy wersję internetową. Jeżeli macie jakieś fajne zegarki lub zegary (najlepiej mechaniczne), z którymi bylibyście gotowi się rozstać w ramach szczytnego celu to zapraszamy do ich przyniesienia – zrobimy przegląd i zlicytujemy na WOŚP. Już niebawem zaczniemy prezentować tutaj zegarki przygotowane do licytacji.

Wspieram.to: Artykuły WOŚP na temat Wspieram.to

———————————————————————————————————————————————-

W dniach 20-22 marca ZEGARMISTRZOWSKA wraz ze Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa zaprasza na Kurs wiedzy zegarmistrzowskiej STG.1.
Moi drodzy. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne warsztaty wg. naszego sprawdzonego programu tj. blok szkoleniowo-warsztatowy skierowany do osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie sztuki zegarmistrzowskiej. Zajęcia odbędą się dzień po dniu w ramach jednego weekendu – zaczynamy w piątek 20-ego marca o godzinie 18:00, kontynuujemy w sobotę od 9:30 i kończymy w niedzielę 22-ego marca ok. 14:00. Razem ok. 14 godzin warsztatowych. Osobom spoza Warszawy, które chciałby wziąć udział możemy pomóc w znalezieniu noclegu w naszej okolicy.

„PODSTAWOWY KURS WIEDZY ZEGARMISTRZOWSKIEJ DLA KOLEKCJONERÓW I AMATORÓW RZEMIOSŁA ZEGARMISTRZOWSKIEGO”
Przygotowanie merytoryczne, prowadzenie i nauka – zegarmistrz, pasjonat, kolekcjoner, wykładowca i znawca rzemiosła mgr Jan Szymański.

– Kiedy powstał pierwszy zegar mechaniczny?
– Jaka jest ogólna zasada działania mechanizmu zegarowego?
– Po co te wszystkie kamienie?
– Co to jest kotwica, włos, paleta, wychwyt, balans, turbillon, wahnik, etc.?
– Co to znaczy, że mój zegarek ma uszkodzone czopy i czemu tyle trzeba czekać na naprawę?
– Co to jest „pucówa” i jak często powinno się ją robić?
– Jak poznać, że zegarek był serwisowany?
– Jak otworzyć i zamknąć zegarek w fachowy i bezpieczny sposób?
– Czy można zmienić pasek we własnym zakresie? Jak się do tego zabrać?
– Jak wstępnie ocenić oryginalność zegarka?

Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź w ramach naszego kursu. Poza wiedzą teoretyczną zdobędziecie również wiele umiejętności praktycznych nieodzownych dla każdego kolekcjonera i pasjonata. Naszą ideą jest pełna interakcja z kursantami, jesteśmy otwarci na Wasze pytania, zainteresowania, chętnie skonsultujemy Waszą kolekcję i „popracujemy” na Waszych egzemplarzach, uwzględnimy w programie Wasze pomysły. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia kursu.

Kurs będzie podzielony na trzy sesje po trzy godziny warsztatowe z dodatkowym czasem na indywidualne pytania i konsultacje. Oto orientacyjny program kursu:

Piątek 20.03.2020 godz. 18:00 – 22:00
1. ZAGADNIENIA PODSTAWOWE, RÓŻNE POJĘCIA I DEFINICJE CZASU.
a) Urządzenia do mierzenia czasu – czasomierze;
b) Krótka historia zegarów i zegarków;
c) Podstawowe typy mechanizmów zegarowych i wychwytów;
d) Szczegółowe omówienie zasady pracy wychwytu szwajcarskiego;
d) Dyskusja, pytania, określenie przez kursantów ich szczegółowych oczekiwań.

Sobota 21.03.2020 godz. 9:30 – 13:30
2. BUDOWA KOLEKCJI.
a) Różne kryteria wyceny-oceny kolekcjonowanych przedmiotów (zegarów, zegarków, czasomierzy, narzędzi zegarmistrzowskich, katalogów, prospektów, literatury, etc.);
b) Podstawowe wyznaczniki zegarów i zegarków oryginalnych – wykrywanie podróbek.
c) Jak dbać o swoją kolekcję – konserwacja bieżąca, przeglądy, naprawy;

Niedziela 22.03.2020 godz. 9:30 – 14:00
3. ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
a) Obsługa zegarów i zegarków (zegarki kieszonkowe, naręczne, z naciągiem automatycznym i różnymi komplikacjami – np. chronograf, multikalendarz);
b) Nauka prawidłowego posługiwania się mechanizmami nakręcania naciągu (ręcznego, automatycznego). Wymiana pasków, bransolet, nauka praktycznej wymiany podstawowych typów baterii – dla chętnych, nauka prawidłowego otwierania i zamykania zegarków;
c) Demontaż i montaż przystawki balansowej budzika SLAVA
d) Rozdanie dyplomów.

Poruszane zagadnienia oraz czas poświęcony na poszczególne tematy zależą od zainteresowań uczestników i są za każdym razem indywidualnie dopasowywane.

Ponieważ zależy nam na wysokiej jakości kursu liczba uczestników jest ściśle ograniczona do 7 osób. Minimalna liczba uczestników to 4 osoby. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę wydarzenia, decyduje kolejność zgłoszeń. Po wpisaniu się na listę proszę o przesłanie swojego zgłoszenia mailem na adres zegarmistrzowska@zegarmistrzowska.pl wpisując w pole tytuł „kurs” i podając koniecznie kontaktowy numer telefonu.
Nauczeni doświadczeniami z poprzednich edycji bardzo prosimy o przemyślane deklaracje tak aby nie kolidowało to z Waszymi innymi planami.

Cena za cały kurs (3 sesje po ok. 4-5 godzin) wynosi 565zł.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – 604 773 129 Maciej

Serdecznie zapraszamy
Jan Szymański i Maciej Wojas

———————————————————————————————————————————————-

Podsumowując, dzięki Wam, zabraliśmy łącznie 16785,93 zł. Wynik tegorocznej zbiórki przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania, co zdaje się zgadzać z wynikiem ogólnym 🙂 Jesteśmy niezwykle dumni i raz jeszcze dziękujemy Wam wszystkim. Za rok będzie 2 z przodu 🙂 Siema.

wośp2020v1.2

Kochani. Jak co roku Zegarmistrzowska gra z Orkiestrą, wspiera WOŚP i Jurka Owsiaka. Już od 2 tygodni na naszym barze stoi puszka, do której można wrzucać datki – gorąco zapraszamy.

Zachęceni sukcesem zeszłorocznej licytacji podczas, której zebraliśmy ponad 4 tysiące złotych zapraszamy wszystkich na kolejny Wieczór Aukcyjny. W dniu finału WOŚP 12.01 o 18:30 rozpoczniemy licytację zegarów, zegarków oraz innych ciekawych przedmiotów, z której cały dochód trafi bezpośrednio do WOŚP-owej puszki. W zeszłym roku była super zabawa, w tym roku będzie jeszcze fajniej. ZAPRASZAMY !!!

Jeżeli posiadacie zegary, zegarki, biżuterię, obrazy lub inne ciekawe przedmioty wpisujące się w naszą konwencję, będące w dobrym stanie, z którymi bylibyście gotowi się rozstać na rzecz WOŚP to również chętnie je zlicytujemy. W tej sprawie prosimy o kontakt – Maciej Wojas 604773129. Prosimy wyłącznie o pełnowartościowe rzeczy, które mogą być interesujące dla innych, nie chodzi nam o tzw. „stare rupiecie ze strychu” 😉

kompilacja

This message is only visible to admins:
Unable to display Facebook posts

Error: (#100) Object does not exist, cannot be loaded due to missing permission or reviewable feature, or does not support this operation. This endpoint requires the 'pages_read_engagement' permission or the 'Page Public Content Access' feature or the 'Page Public Metadata Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages, https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#page-public-metadata-access for details.
Type: OAuthException
Code: 100
Click here to Troubleshoot.