Restauracja
Restauracja

Restauracja – Warszawa – MOKOTÓW

Zegarmistrzowska to restauracja, w której połączyliśmy nasze dwie pasje – zegarmistrzostwo oraz dobrą kuchnię. Stworzyliśmy miejsce jakiego nie znajdziecie nigdzie indziej. Restauracja serwuje głównie dania oparte na przepisach kuchni polskiej ale również potrawy międzynarodowe. Zjecie u nas najlepsze zrazy wołowe, pierogi (w tym niezrównane Ruskie wg. przepisu Babci Heli), tatara, pieczoną polędwicę z dorsza, wspaniałe przystawki i zupy jak również steki z najlepszej polędwicy wołowej.

Ciepłe oraz zimne napoje w naszej restauracji na Mokotowie
Zegarmistrzowska - restauracja Warszawa

Dzięki wszechobecnym zegarom, stonowanemu wystrojowi w stylu retro oraz sympatycznej i kompetentnej obsłudze nasza restauracja zyskała niepowtarzalny klimat i unikalną atmosferę spójną z tym czym urzeka nas Stara Sadyba.

Posiadamy szeroki wybór piwa oraz wina. Na szczególną uwagę zasługują piwa belgijskie, w których się specjalizujemy. Są to piwa o bardzo wysokiej jakości, głównie ważone metodą górnej fermentacji, cały czas niezbyt popularne w Polsce. Piwem flagowym w naszej restauracji jest Kwak – podwójne belgijskie „ale” warzone według klasycznej, osiemnastowiecznej receptury, podawane w specjalnym dwuczęściowym pokalu w kształcie klepsydry.

Nasza restauracja może także pochwalić się dużym wyborem win białych, czerwonych oraz musujących. Dla Państwa wygody przy każdym z dań w karcie widnieje rekomendacja odpowiedniego wina lub piwa przygotowana przez naszego sommeliera.

Restauracja Mokotów – czemu powinieneś nas odwiedzić?

Zegarmistrzowska to restauracja tematyczna, jedyna i niepowtarzalna, nie tylko w skali Mokotowa czy Warszawy. Oprócz wybornego jedzenia oferujemy takie usługi jak: naprawa i renowacja starych zegarów, sprzedaż zegarków współczesnych i antycznych, możliwość obejrzenia starych modeli zegarów ściennych czy wystawionych w gablotach eksponatów kieszonkowych i naręcznych. Można zobaczyć u nas zegary mające nawet 300lat. Wystawa cieszy się dużą popularnością nie tylko w gronie miłośników sztuki zegarmistrzowskiej ale także wśród zwykłych mieszkańców Mokotowa oraz całej Warszawy. Jeżeli jesteście choć trochę ciekawi to zapraszamy serdecznie.

Jesteśmy również entuzjastami gry w brydża. W każdy czwartek o godzinie 17:00 spotykają się w naszej restauracji ludzie, którzy podzielają naszą pasję, nie tylko mieszkańcy takich miejsc jak Sadyba, Wilanów czy Mokotów. Na stolikach pojawia się zielone sukno i zaczyna się brydżowy wieczór. Atmosfera jest klubowa, przyjacielska ale też swobodna i niekrępująca. Można zagrać, przypomnieć sobie obserwując grę innych osób, nauczyć się lub po prostu cieszyć się tym fantastycznym klimatem podkreślanym biciem poszczególnych zegarów.

restauracja wilanów