Aktualności / wydarzenia

Aktualności / wydarzenia

Chcielibyśmy z dumą poinformować, że ZEGARMISTRZOWSKA jest od dzisiaj oficjalnym punktem sprzedaży zegarków legendarnej niemieckiej firmy LACO, specjalizującej się w zegarkach lotniczych i militarnych. Jesteśmy jedynym punktem w Warszawie gdzie można obejrzeć, przymierzyć i kupić te wspaniałe czasomierze. Każdy kto myśli o zakupie „Fliegera” powinien obowiązkowo zapoznać się z ofertą firmy LACO, która produkuje oryginalny wzór A oraz B od lat 40-tych ubiegłego wieku. W kolejnych postach będziemy prezentować informacje na temat marki LACO wraz z konkretnymi modelami. Cała oferta jest dostępna w naszym sklepie internetowym sklep.zegarmistrzowska.pl Zapraszamy.

 

Pod poniższym linkiem znajdują się aukcje naszych zegarków dla WOŚP. ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA OFERT.

link do aukcji ZEGARMISTRZOWSKA dla WOŚP

Przygotowujemy się powoli do 29-ego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pewnie tradycyjnej już aukcji na żywo nie uda się w tym roku zorganizować z wiadomych powodów ale zrobimy wersję internetową. Jeżeli macie jakieś fajne zegarki lub zegary (najlepiej mechaniczne), z którymi bylibyście gotowi się rozstać w ramach szczytnego celu to zapraszamy do ich przyniesienia – zrobimy przegląd i zlicytujemy na WOŚP. Już niebawem zaczniemy prezentować tutaj zegarki przygotowane do licytacji.

Wspieram.to: Artykuły WOŚP na temat Wspieram.to

———————————————————————————————————————————————-

W dniach 20-22 marca ZEGARMISTRZOWSKA wraz ze Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa zaprasza na Kurs wiedzy zegarmistrzowskiej STG.1.
Moi drodzy. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne warsztaty wg. naszego sprawdzonego programu tj. blok szkoleniowo-warsztatowy skierowany do osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie sztuki zegarmistrzowskiej. Zajęcia odbędą się dzień po dniu w ramach jednego weekendu – zaczynamy w piątek 20-ego marca o godzinie 18:00, kontynuujemy w sobotę od 9:30 i kończymy w niedzielę 22-ego marca ok. 14:00. Razem ok. 14 godzin warsztatowych. Osobom spoza Warszawy, które chciałby wziąć udział możemy pomóc w znalezieniu noclegu w naszej okolicy.

„PODSTAWOWY KURS WIEDZY ZEGARMISTRZOWSKIEJ DLA KOLEKCJONERÓW I AMATORÓW RZEMIOSŁA ZEGARMISTRZOWSKIEGO”
Przygotowanie merytoryczne, prowadzenie i nauka – zegarmistrz, pasjonat, kolekcjoner, wykładowca i znawca rzemiosła mgr Jan Szymański.

– Kiedy powstał pierwszy zegar mechaniczny?
– Jaka jest ogólna zasada działania mechanizmu zegarowego?
– Po co te wszystkie kamienie?
– Co to jest kotwica, włos, paleta, wychwyt, balans, turbillon, wahnik, etc.?
– Co to znaczy, że mój zegarek ma uszkodzone czopy i czemu tyle trzeba czekać na naprawę?
– Co to jest „pucówa” i jak często powinno się ją robić?
– Jak poznać, że zegarek był serwisowany?
– Jak otworzyć i zamknąć zegarek w fachowy i bezpieczny sposób?
– Czy można zmienić pasek we własnym zakresie? Jak się do tego zabrać?
– Jak wstępnie ocenić oryginalność zegarka?

Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź w ramach naszego kursu. Poza wiedzą teoretyczną zdobędziecie również wiele umiejętności praktycznych nieodzownych dla każdego kolekcjonera i pasjonata. Naszą ideą jest pełna interakcja z kursantami, jesteśmy otwarci na Wasze pytania, zainteresowania, chętnie skonsultujemy Waszą kolekcję i „popracujemy” na Waszych egzemplarzach, uwzględnimy w programie Wasze pomysły. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia kursu.

Kurs będzie podzielony na trzy sesje po trzy godziny warsztatowe z dodatkowym czasem na indywidualne pytania i konsultacje. Oto orientacyjny program kursu:

Piątek 20.03.2020 godz. 18:00 – 22:00
1. ZAGADNIENIA PODSTAWOWE, RÓŻNE POJĘCIA I DEFINICJE CZASU.
a) Urządzenia do mierzenia czasu – czasomierze;
b) Krótka historia zegarów i zegarków;
c) Podstawowe typy mechanizmów zegarowych i wychwytów;
d) Szczegółowe omówienie zasady pracy wychwytu szwajcarskiego;
d) Dyskusja, pytania, określenie przez kursantów ich szczegółowych oczekiwań.

Sobota 21.03.2020 godz. 9:30 – 13:30
2. BUDOWA KOLEKCJI.
a) Różne kryteria wyceny-oceny kolekcjonowanych przedmiotów (zegarów, zegarków, czasomierzy, narzędzi zegarmistrzowskich, katalogów, prospektów, literatury, etc.);
b) Podstawowe wyznaczniki zegarów i zegarków oryginalnych – wykrywanie podróbek.
c) Jak dbać o swoją kolekcję – konserwacja bieżąca, przeglądy, naprawy;

Niedziela 22.03.2020 godz. 9:30 – 14:00
3. ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
a) Obsługa zegarów i zegarków (zegarki kieszonkowe, naręczne, z naciągiem automatycznym i różnymi komplikacjami – np. chronograf, multikalendarz);
b) Nauka prawidłowego posługiwania się mechanizmami nakręcania naciągu (ręcznego, automatycznego). Wymiana pasków, bransolet, nauka praktycznej wymiany podstawowych typów baterii – dla chętnych, nauka prawidłowego otwierania i zamykania zegarków;
c) Demontaż i montaż przystawki balansowej budzika SLAVA
d) Rozdanie dyplomów.

Poruszane zagadnienia oraz czas poświęcony na poszczególne tematy zależą od zainteresowań uczestników i są za każdym razem indywidualnie dopasowywane.

Ponieważ zależy nam na wysokiej jakości kursu liczba uczestników jest ściśle ograniczona do 7 osób. Minimalna liczba uczestników to 4 osoby. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę wydarzenia, decyduje kolejność zgłoszeń. Po wpisaniu się na listę proszę o przesłanie swojego zgłoszenia mailem na adres zegarmistrzowska@zegarmistrzowska.pl wpisując w pole tytuł „kurs” i podając koniecznie kontaktowy numer telefonu.
Nauczeni doświadczeniami z poprzednich edycji bardzo prosimy o przemyślane deklaracje tak aby nie kolidowało to z Waszymi innymi planami.

Cena za cały kurs (3 sesje po ok. 4-5 godzin) wynosi 565zł.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – 604 773 129 Maciej

Serdecznie zapraszamy
Jan Szymański i Maciej Wojas

———————————————————————————————————————————————-

Podsumowując, dzięki Wam, zabraliśmy łącznie 16785,93 zł. Wynik tegorocznej zbiórki przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania, co zdaje się zgadzać z wynikiem ogólnym 🙂 Jesteśmy niezwykle dumni i raz jeszcze dziękujemy Wam wszystkim. Za rok będzie 2 z przodu 🙂 Siema.

wośp2020v1.2

Kochani. Jak co roku Zegarmistrzowska gra z Orkiestrą, wspiera WOŚP i Jurka Owsiaka. Już od 2 tygodni na naszym barze stoi puszka, do której można wrzucać datki – gorąco zapraszamy.

Zachęceni sukcesem zeszłorocznej licytacji podczas, której zebraliśmy ponad 4 tysiące złotych zapraszamy wszystkich na kolejny Wieczór Aukcyjny. W dniu finału WOŚP 12.01 o 18:30 rozpoczniemy licytację zegarów, zegarków oraz innych ciekawych przedmiotów, z której cały dochód trafi bezpośrednio do WOŚP-owej puszki. W zeszłym roku była super zabawa, w tym roku będzie jeszcze fajniej. ZAPRASZAMY !!!

Jeżeli posiadacie zegary, zegarki, biżuterię, obrazy lub inne ciekawe przedmioty wpisujące się w naszą konwencję, będące w dobrym stanie, z którymi bylibyście gotowi się rozstać na rzecz WOŚP to również chętnie je zlicytujemy. W tej sprawie prosimy o kontakt – Maciej Wojas 604773129. Prosimy wyłącznie o pełnowartościowe rzeczy, które mogą być interesujące dla innych, nie chodzi nam o tzw. „stare rupiecie ze strychu” 😉

kompilacja

This message is only visible to admins:
Unable to display Facebook posts

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Click here to Troubleshoot.